Rekuperacja

Tradycyjne rozwiązania wentylacji pomieszczeń nie gwarantują komfortu, co przekłada się że w coraz większym stopniu na popularności zyskują rozwiązania z wentylacją mechaniczną i zastosowaniem rekuperacji. Nowoczesne systemy wentylacyjne zapewniają regulowaną wymianę powietrza oraz odzysk energii ze zużytego powietrza.

 

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie

 

Mamy świadomość, że droga od zakupu mieszkania do wykończenia bywa kręta i wyboista. Poszukiwania produktów, czas na zakupy, zmagania z ekipą wykończeniową (123), dlatego oferujemy kompleksowe podejście do realizowanych przedsięwzięć.

Po otrzymaniu zwymiarowanego rzutu pomieszczeń (pdf) oraz wstępnych informacji przygotujemy szacunkowe wyceny.

Przed zawarciem umowy spotykamy się z Klientem, by poznać uwarunkowania oraz ustalić szczegóły. Podczas spotkania w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenia zaproponujemy przemyślane rozwiązania zgodne z oczekiwaniami Klienta.

Oferujemy rekuperację w Klarysewie, Konstancinie Jeziorne, Wilanowie, Zawadach, Józefosławiu, Górze Kalwarii oraz Piasecznie. Dlatego nasze usługi są szeroko dostępne dla mieszkańców Warszawy i jej okolic.

rekuperacja konstancin jeziorna

Optymalizacja procesu

Zachęcamy do podjęcia kontaktu i konsultacji na wczesnym etapie realizacji inwestycji, co pozwoli Nam poznać uwarunkowania i wspólnie z Państwem na:

    • Wybranie na etapie projektu miejsca na rekuperator i zaplanowania tras kanałów wentylacyjnych.
    • Uwzględnieniu doprowadzenia zasilania, sterowania i odpływu skroplin dla rekuperatora ( centrale z wymiennikiem krzyżowym)
    • Uniknięciu budowania kominów wentylacyjnych ( a tym samym sporych oszczędności)
    • Zaplanowaniu i przygotowaniu miejsc przepustów przez stropy monolityczne lub teriva na etapie ich wylewania/układania.
Pierwszy etap:

Ten etap inwestycji realizowany jest zazwyczaj w stanie surowym budynku i polega na rozłożeniu kanałów wentylacyjnych nawiewnych i wyciągowych, montażu czerpni i wyrzutni oraz przygotowaniu miejsca późniejszego montażu centrali wentylacyjnej. Realizacja tego etapu poprzedzona jest ustaleniami z inwestorem, dotyczącymi tras prowadzenia kanałów wentylacyjnych. Instalacja wentylacyjna w stosunku do innych instalacji wewnętrznych wykonywanych w budynkach powinna być wykonywana jako pierwsza.

 

Drugi etap:

Kiedy wszystkie prace „brudne i ciężkie” w budynku dobiegną końca i będziemy na etapie wykończeniowym oraz po pierwszym malowaniu umawiamy się na „biały montaż” , czyli instalujemy centralę wentylacyjną, automatykę, zawory nawiewne i wyciągowe (anemostaty przeznaczone do montażu sufitowego) oraz kratki czerpni i wyrzutni. Następnie wykonujemy pomiary i regulację instalacji, potwierdzoną sporządzonym protokołem.


Przykładowe realizacje

Warszawa - Mokotów

Dwuetapowa realizacja projektu w nowoczesnym apartamencie.

Dom w Konstancinie

Realizacja dwuetapowa dla klienta indywidualnego.

Lokal gastronomiczno-handlowy

Kompleksowa realizacja z naciskiem na jakość wykonania w uzupełnieniu aranżacji wnętrza w klimacie industrialnym.

Rekuperacja, a grawitacja

Poniżej przedstawiamy skrócone porównanie rekuperacji z klasycznym, grawitacyjnym sposobem rozprowadzania ciepła.
Już na pierwszy rzut oka widać, że rekuperacja wypada znacznie korzystniej.

Rekuperacja

Z
Lepsze samopoczucie i zdrowszy sen (niski poziom CO2)
Z
Odzysk ciepła ( możesz zaoszczędzić w okresie grzewczym do 50% kosztów na ogrzewaniu)
Z
Świeże powietrze bez strat cieplnych oraz insektów
Z
Szybszą migrację i usunięcie pary wodnej (uniknięcie wilgoci) z łazienki, pralni, zapachów z WC, zapachów z kuchni
Z
Komfort klimatyczny (w połączeniu z klimatyzacją)
Z
Filtrowanie nawiewanego powietrza (bez kurzu, pyłu zanieczyszczeń)

Grawitacja

M
Gorsze samopoczucie ( wyższy poziom CO2)
M
Gorszy klimat ( szczególnie w zimie oddychasz zużytym powietrzem z uwagi na termosowy klimat domu)
M
Obowiązkowe przewietrzanie
M
Brak migracji powietrza, powietrza wiosną i latem grawitacja nie działa
M
Wysokie rachunki za ogrzewanie ( straty energetyczne to nawet 60%, gdzie ciepło ucieka przez komin…)
M
Brak możliwości filtracji powietrza
M
Kurz, pył oraz insekty w powietrzu
Umów się na spotkanie
[sagenda-calendar-wp fixedbookableitem="61d59dba714e1113f0a16da6"]

Rekuperacja – Klarysew, Wilanów, Zawady, Bielawa, Góra Kalwaria

rekuperacja konstancin jeziorna

Mieszkasz w miejscu zanieczyszczonym lub hałaśliwym? Zależy Ci na dostępie do świeżego powietrza, ale wietrzenie mieszkania jest niemożliwe z uwagi na okoliczne uwarunkowania – smog i dźwięki dobiegające z sąsiedztwa? Rekuperacja w Górze Kalwarii, Klarysewie, Kierszek, Konstancinie Jeziornej, Piasecznie, Józefosławiu, Bielawie czy Wilanowie dzisiaj staje się standardem w nowo budowanych domach. To skuteczne rozwiązanie wielu zmartwień i dyskomfortu zapewniające wymianę powietrza na zdrowym poziomie. Bez strat ciepła, narażania się na uliczny hałas oraz zanieczyszczenia. Poznaj korzyści i zaufaj doświadczonym wykonawcom!

Projekt i montaż rekuperacji

Opracujemy inwestycję kompleksowo, począwszy od stworzenia projektu systemu rekuperacyjnego, dobór urządzeń aż po „biały montaż” na etapie wykończenia. Właściwie dobrana jednostka i zaplanowanie instalacji oraz poprawnie działającego systemu zapewni usuwanie brzydkich zapachów, roztoczy, dwutlenku węgla, wirusów czy bakterii na zewnątrz. Skutecznie też rozwiążą problem właściwego poziomu wilgoci.

Zastanawiasz się, czy potrzebna Ci rekuperacja? Kierszek, Józefosław, Piaseczno, Bielawa, Zawady i inne okoliczne miejscowości mają duży problem ze smogiem i trudno oczekiwać, że z dnia na dzień on zniknie. Dlatego warto rozważyć, na etapie budowy czy modernizacji domu oraz skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy przedstawią Ci możliwe rozwiązania i najlepsze opcje oraz zaproponują system rekuperacji. Inwestycja ma szansę szybko się zwrócić, bo sprawnie działający system jest na tyle wydajny, że generuje odczuwalne oszczędności na ogrzewaniu (odzysk ciepła).

Zalety rekuperacji

Instalując rekuperację zastanawiasz się, co otrzymasz w zamian? Stały i świeży dopływ powietrza z zewnątrz, które jest przepuszczane przez skuteczny system filtracji i zatrzymuje nawet 90% szkodliwych substancji i pyłów! To rozwiązanie doskonałe dla każdego, szczególnie polecane osobom z alergią czy astmą. Wykonujemy montaż rekuperacji na terenie Piaseczna i Józefosławia i innych okolic Warszawy.

Czyste powietrze w domu, lokalu użytkowym czy biurze zdecydowanie wpływa i poprawia komfort oraz jakość życia, a także naszą codzienną wydajność pracy. Możesz kontrolować jego ilość oraz jakość, co przydaje się szczególnie w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka z możliwą kontrolą wilgoci. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą klimatyzacjiwentylacji oraz zmiękczacza wody do mieszkania.